Strona główna
kontakt

Kontakt

PROGRAM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ

PN.: „STREETWORKODKRYJ POTENCJAŁ OSIEDLA

 

Zespół Zadaniowy do realizacji Programu Aktywności Lokalnej

pn.: „Streetwork – Odkryj potencjał osiedla”

ul. Obrońców Krzyża 11 c

31 – 831 Kraków

GG: 11542370

e-mail: streetwork [at] mops [dot] krakow [dot] pl

www.streetwork.mops.krakow.pl

www.pal.mops.krakow.pl

Team A

Marta Matera tel. 781-977-201 email: materama [at] mops [dot] krakow [dot] pl

Michał Skrzypczyk tel. 607-809-507 email: skrzypmi [at] mops [dot] krakow [dot] pl

 

Team B

Justyna Kogut, tel. 607-509-368, e-mail kogutju [at] mops [dot] krakow [dot] pl

Łukasz Kisiel, tel. 781-977-203, e-mail kisiellu [at] mops [dot] krakow [dot] pl

 

Team D

Hanna Krachulec, tel. 781-977-200, e-mail krachuha [at] mops [dot] krakow [dot] pl

Bartosz Wester, tel. 780-579-594, e-mail westerba [at] mops [dot] krakow [dot] pl

 

Zespół Zadaniowy do realizacji Programu Aktywności Lokalnej

pn.: „Streetwork – Odkryj potencjał osiedla”

ul. Jaremy 1
31-318 Kraków

e-mail: streetwork [at] mops [dot] krakow [dot] pl

www.streetwork.mops.krakow.pl

www.pal.mops.krakow.pl

Team C

Karolina Ulbrych, tel. 607-808-431, e-mail ulbrycka [at] mops [dot] krakow [dot] pl

Piotr Dendys, tel. 660-637-843, e-mail dendyspi [at] mops [dot] krakow [dot] pl

 

psycholog Piotr Wereszczyński, tel 660-637-844, skype:psycholog-pal

Aktualnie przeglądasz:  


„PAL Streetwork bierze udział w wydarzeniach zewnętrznych”

Dodano: 18/04/2016 - 10:26

W ramach II Tygodnia Pracy Socjalnej Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej odbyły się dwa spotkania z pracownikami Programu Aktywności Lokalnej „Streetwork – Odkryj potencjał osiedla”. Dnia 13 kwietnia w siedzibie PAL2 na Placu Bieńczyckim gościły osoby z Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Niepołomicach oraz Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tematem spotkania był streetworking jako metoda skutecznego kontaktu. Prezentacja i rozmowa prowadzona przez Justynę Kogut i Łukasza Kisiela dotyczyła pracy socjalnej w środowisku ulicznym na przykładzie dotychczasowych projektów realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie. Natomiast 15 kwietnia Marcin Dziurok wziął udział w spotkaniu „Na ulice marsz!” w Instytucie Pracy Socjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego na os. Stalowym 17, w trakcie którego o metodzie streetwork rozmawiały również przedstawicielki Fundacji Nowe Centrum i Fundacji Ukryte Skrzydła. Relacje z obu wydarzeń dostępne są na stronie https://otwartaprofesja.wordpress.com/. Na zaproszenie Fundacji Nowe Centrum Marcin Dziurok 11 kwietnia wziął również udział w konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Dzieci Ulicy organizowanej w Urzędzie Miasta Krakowa - http://www.nowecentrum.org/bez_kategorii/v-krakowska-konferencje-z-okazj….

Czytaj cało?ć


Warsztat o zdrowym odżywianiu w pal2.

Dodano: 11/04/2016 - 08:43

W dniu 1 kwietnia 2016 w siedzibie Streetworku Nowa Huta odbył się warsztat pt. „Zdrowe odżywianie”, w którym wzięło udział 18 uczestników PAL „Streetwork – odkryj potencjał osiedla”. Warsztat poprowadzili Rafał Tomasik oraz Natalia Włodarczyk z FitClub24 Kraków. Warsztat miał na celu wprowadzenie uczestników projektu w tajniki zdrowego odżywiania oraz zmotywować do zadbania o swoje zdrowie poprzez zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną. W ramach warsztatu omówiono także fakty i mity dotyczące zdrowego odżywiania, m.in. diety cud, suplementy.

Czytaj cało?ć


Warsztaty kulinarne w pal2 na Azorach.

Dodano: 01/04/2016 - 12:56

W marcu streetworkerzy zorganizowali dwa warsztaty kulinarne. Pierwszy odbył się 2.03.2016r. na którym młodzież własnoręcznie przygotowywała mięso do burgerów w stylu amerykańskim. Każdy mógł dopasować swój własny dresing do burgera. Wykonanie burgerów było pracochłonne, ale warte skonsumowania nieprzetworzonej żywności. Drugie odbyło się 30.03.2016r.na którym przygotowano blok czekoladowy oraz sałatkę owocową z ręcznie ubitą śmietaną. Wszyscy stwierdzili, że sałatka owocowa jest bombą witaminową.

 

Czytaj cało?ć


Spotkanie Wielkanocne w pal2.

Dodano: 01/04/2016 - 12:46

Streetworkerzy 24 marca zorganizowali spotkanie świąteczne. Podczas spotkania przygotowano potrawy, o symbolice wielkanocnej, malowano pisanki, zorganizowano również turniej darta. Każdy z uczestników mógł zaprezentować własny pomysł na dekorację wielkanocnych jajek lub nauczyć się metod malowania pisanek od innych. Ze względu na to, że imprezę tworzyło blisko 20 osób, atmosfera panująca pomiędzy uczestnikami cechowała się żywiołowością oraz dawała szansę poznania nowych ludzi oraz pogłębienia już istniejących relacji. Turniej darta, ze względu na możliwość sportowej rywalizacji jeszcze bardziej ożywił atmosferę, pozwalając młodzieży w przyjaznej atmosferze na ekspresję emocji.

Czytaj cało?ć