Strona główna
kontakt

Kontakt

PROGRAM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ

PN.: „STREETWORKODKRYJ POTENCJAŁ OSIEDLA

 

Zespół Zadaniowy do realizacji Programu Aktywności Lokalnej

pn.: „Streetwork – Odkryj potencjał osiedla”

ul. Obrońców Krzyża 11 c

31 – 831 Kraków

GG: 11542370

e-mail: streetwork [at] mops [dot] krakow [dot] pl

www.streetwork.mops.krakow.pl

www.pal.mops.krakow.pl

Team A

Marta Matera tel. 781-977-201 email: materama [at] mops [dot] krakow [dot] pl

Michał Skrzypczyk tel. 607-809-507 email: skrzypmi [at] mops [dot] krakow [dot] pl

 

Team B

Justyna Kogut, tel. 607-509-368, e-mail kogutju [at] mops [dot] krakow [dot] pl

Łukasz Kisiel, tel. 781-977-203, e-mail kisiellu [at] mops [dot] krakow [dot] pl

 

Team D

Hanna Krachulec, tel. 781-977-200, e-mail krachuha [at] mops [dot] krakow [dot] pl

Bartosz Wester, tel. 780-579-594, e-mail westerba [at] mops [dot] krakow [dot] pl

 

Zespół Zadaniowy do realizacji Programu Aktywności Lokalnej

pn.: „Streetwork – Odkryj potencjał osiedla”

ul. Jaremy 1
31-318 Kraków

e-mail: streetwork [at] mops [dot] krakow [dot] pl

www.streetwork.mops.krakow.pl

www.pal.mops.krakow.pl

Team C

Karolina Ulbrych, tel. 607-808-431, e-mail ulbrycka [at] mops [dot] krakow [dot] pl

Piotr Dendys, tel. 660-637-843, e-mail dendyspi [at] mops [dot] krakow [dot] pl

 

psycholog Piotr Wereszczyński, tel 660-637-844, skype:psycholog-pal

Aktualnie przeglądasz:  


Warsztaty „Graffiti Jam 2013” na os. Azory

Dodano: 20/09/2013 - 13:31

W dniach 13, 14 oraz 16 września 2013 r. PAL pn.: „Streetwork – odkryj potencjał osiedla” zorganizował imprezę środowiskową pod nazwą „Graffiti Jam” dla swoich beneficjentów, ich otoczenia oraz społeczności lokalnej, mającą na celu m.in. przybliżenie młodzieży tematyki graffiti w teorii oraz w praktyce, a także wyjaśnienie różnicy pomiędzy graffiti będącym formą sztuki a często mylonymi z nim wulgarnymi napisami.

 Impreza odbyła się, podobnie jak w roku 2012, na terenie ogródków jordanowskich mieszczących się przy ul. Jaremy na krakowskich Azorach, gdzie wykorzystano znajdujący się tam mur przeznaczony do tworzenia graffiti.

W inicjatywie wzięła udział liczna grupa dzieci i młodzieży z terenu os. Azory, jak również z pozostałych części Dzielnicy IV Krakowa. Całość rozpoczęła się piątkowymi warsztatami w siedzibie PAL, wprowadzającymi do historii graffiti, omawiającymi rodzaje i techniki sztuki ulicznej oraz prezentującymi sposób tworzenia i używania farb w spray`u. Grupa zastanawiała się także nad pomysłami na zagospodarowanie dostępnej powierzchni malarskiej i nad przedstawieniem „siebie” na wybranej części muralu, którą każdy będzie realizował.

W sobotę osoby biorące udział w „Graffiti Jam” przeniosły się pod wcześniej wspomniany mur, gdzie rozpoczęły się prace przygotowawcze oraz twórcze. Nad działaniami uczestników czuwała, a także służyła radą i pomocą profesjonalna graficiarka, pani Anna Bierońska.

Czytaj cało?ćWarsztaty w DPS w ramach PAL pn.: „Streetwork – odkryj potencjał osiedla”

Dodano: 10/09/2013 - 11:28

W dniach 6, 7 oraz 8 sierpnia 2013 r. uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej pn.: „Streetwork – Odkryj potencjał osiedla” wzięli udział w warsztatach pn.: „Bliżej niepełnosprawności” zorganizowanych we współpracy z Domem Pomocy Społecznej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej „Gaudium et Spes”, które mieści się na os. Hutniczym 5 w Krakowie.

W ramach zajęć prowadzący przekazali młodzieży elementarną wiedzę na temat wszystkich rodzajów niepełnosprawności, ich przyczyn, objawów. W czasie trwania zajęć warsztatowych beneficjenci oraz beneficjentki PAL pn.: „Streetwork – Odkryj potencjał osiedla” byli motywowani
do przełamywania barier oraz lęku przed kontaktem z osobami niepełnosprawnymi, jak również byli zachęcani do burzenia funkcjonujących w świadomości społecznej stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Program Aktywności Lokalnej pn.: „Streetwork – Odkryj potencjał osiedla” realizowany jest w ramach projektu systemowego POKL pn.: „Pora na aktywność”  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj cało?ć


Zakończenie turnieju piłkarskiego pn.: „Huta Champions League 2013” w ramach PAL pn.: „Streetwork – odkryj potencjał osiedla

Dodano: 04/09/2013 - 11:03

W dniu 29.08.2013 r. zakończyła się I edycja turnieju piłkarskiego pn.: „Huta Champions League 2013”, organizowana wspólnie przez Radę i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny oraz streetworkerów z Programu Aktywności Lokalnej pn.: „Streetwork – odkryj potencjał osiedla” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

Do rozgrywek przystąpiło 5 drużyn w grupie wiekowej do lat 15 oraz 9 drużyn w grupie wiekowej powyżej 15 lat. Łącznie, na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 na
os. Dywizjonu 303, w 25 meczach fazy grupowej oraz w 3 meczach fazy pucharowej rywalizowało 14 zespołów tj. ok. 130 zawodników.

Pierwsze miejsce w grupie starszej wywalczyła drużyna KAPELA WESELNA, wygrywając w finałowej rozgrywce z drużyną WOJTKI, trzecie miejsce przypadło drużynie OSIEDLOWCY.
            

Grupa STARSZA:

                               I.            KAPELA WESENA

                            II.            WOJTKI

Czytaj cało?ć